Nasza Galeria

Lipiec 2020

Elżbieta Konopka
Jadwiga Wisniewska
Leszek Michałowski
Zofia Wróblewska
Jadwiga Rusztecka
Małgorzata Kołtonowska

Kwiecień – Maj 2020

Przedstawiamy „wirusowe dzieła ” jak to nazwała Ela Wichrowska 🙂

Małgosia Kołtonowska

Barbara Lewińska

Testowa


najedź myszką na zdjęcie i kliknij a zobaczysz więcej zdjęć

Aqua-aerobic

Jej portret – wernisaż

Nordic walking

Malarstwo

Pod Budą – Moje kobiety

Antarktyka Icebergs

Poranki filmowe

Miłośnicy X Muzy znajdą tu róznorodną ofertę polskiej i światowej kinematografii, wszystkie gatunki sztuki filmowej, dzieła najlepszych twórców. Dobre filmy, w naszym mniemaniu, mają to coś, co przykuwa uwagę, porusza do głębi, skłania do refleksji, bawi, albo po prostu zachwyca pięknymi zdjęciami i muzyką. Gdy gasną na sali projekcyjnej światła, a szary świat zostaje za drzwiami, zaczyna działać magia kina – „fabryki snów”. Dobrze jest wtedy mieć u boku współtowarzyszy, którzy przeżywają ten sam sen, śmieją się i płaczą razem z nami, a gdy trzeba podadzą chusteczkę dla otarcia łez. Po seansie jest z kim podzielić się wrażeniami i odreagować, bo kino to duża dawka emocji, wzruszeń i rozrywki.

Poranki filmowe bawią i uczą. Wiele filmów jest poprzedzonych prelekcją – wprowadzeniem do wyświetlanego obrazu, zapoznającym nas z sylwetkami reżyserów i aktorów oraz ciekawostkami z tzw. kuchni filmowej. Wstęp na wszystkie seanse jest bezpłatny!

Wtorki. Godz.10.00. Sala widowiskowa Centrum Kultury.

Warsztaty fotograficzne

Podobno nawet aparatem w telefonie komórkowym można zrobić bardzo dobre zdjęcie, ponieważ w fotografii liczy się przede wszystkim obraz, a nie sprzęt. Często przemyślany kadr i odpowiednie podejście do fotografowanego obiektu daje lepsze efekty niż kombinowanie z ustawieniami w skomplikowanych aparatach fotograficznych. A zatem sprawy techniczne będą raczej uzupełnieniem warsztatów, a nie ich jedyną treścią.

Pan Marek Szymański, znany fotograf prasowy, wprowadza nas w arkana sztuki fotografowania ludzi. Uczy co jest ważne, gdy chcemy uwiecznić na zdjęciu bliską lub ważną dla nas osobę, a także jak fotografować ludzi w różnych sytuacjach, by uzyskać zdjęcia ujmujące i pełne emocji. Co zrobić, by osoba fotografowana była przed obiektywem odprężona i naturalna.

Warsztaty fotograficzne odbywają się 3-4 razy w semestrze.


Gimnastyka


Wtorek 7.30 i 8.30
Piątek 7.30 i 8.30Zajęcia z gimnastyki odbywają się 2 razy w tygodniu we wtorki i piątki w sali tanecznej Domu Kultury, a że zainteresowanie jest duże, panie ( panom trzeba by chyba dać 50% upustu dla zachęty ) przychodzą na godz. 7.30 lub 8.30. Prowadzi je mgr rehabilitacji Bożena Płodziszewska.
Zastanawiacie się może, na czym polega fenomen popularności gimnastyki z panią Bożeną? Co sprawia, że panie zrywają się rano z łóżek i często bez śniadania biegną na ćwiczenia? Nie chodzi tu tylko o fakt, że w grupie ćwiczy się chętniej i jest większa mobilizacja. Sedno leży w samych ćwiczeniach i umiejętnym ich prowadzeniu przez rehabilitantkę. W nieśpiesznym tempie, do pracy są włączane wszystkie partie mięśni nóg, ramion grzbietu i brzucha. Pani Bożena zwraca uwagę na poprawną postawę ciała i dokładnie tłumaczy sposób wykonania poszczególnych ćwiczeń. Taka gimnastyka poprawia samopoczucie, a dobry początek dnia to zastrzyk energii do dalszych działań. I o to chodzi!