Majówka 2020

Tegoroczny długi weekend majowy został nazwany Majówka-domówka. Faktycznie, na niewiele możemy liczyć jeśli chodzi o jakieś wyjazdy czy spotkania w większym gronie, bo koronawirus czycha na nierozważnych wycieczkowiczów. Zostańmy więc w domu, zróbmy grila w przedomowm ogródku, zróbmy wiosenny spacer po okolicy lub zagrajmy z sąsidem w babingtona przez ogrodzenie itp.


5 maja przypada 201 rocznica urodzin Stanisława Moniuszki.

Jeszcze w tamtym roku szykowaliśmy się do wystawy prac malarskich, nawiązujących tematem do twórczości mistrza, która miała być pokazana w Bibliotece Publicznej w CK. Najpierw remont biblioteki, a później epidemia opóźniły realizację tej wystawy, ale nie tracimy ducha, bo włożyliśmy w nią dużo serca i sentymentu do polskości muzyki Moniuszki. Zobaczcie małą próbkę z naprawdę wielu obrazków:

:

Internet i telewizja udostępniają pieśni i opery Stanisława Moniuszki. Szukajcie informacji na stronach Teatru Wielkiego w Poznaniu, Opery Narodowej czy Państwowego Wydawnictwa Muzycznego.https://operakrolewska.pl/spiewnik-domowy-retransmisja-na-kanale-youtube/ https://pwm.com.pl/pl/aktualnosci/szczegoly/3459735,201-rocznica-urodzin-stanislawa-moniuszki.html http://vod.teatrwielki.pl/halka-poznan/

Życzymy mzycznej majówki i bądźcie zdrowi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *